Влада чотирьох найбільших островів Балеарського архіпелагу – Майорки, Менорки, Ібіці та Форментери, розширює чинні обмеження на вживання алкоголю в громадських місцях, намагаючись таким чином боротися з галасливою та часто деструктивною поведінкою, поширеною серед туристів, та пов'язаною з надмірним вживанням спиртних напоїв. Згідно з новими правилами, що набули чинності 11 травня, на найпопулярніших курортах островів більше не можна придбати алкоголь у магазинах з 21:30 до 08:00 ранку.
На додаток до чинних обмежень, запроваджених у 2020 році – заборони на рекламу знижок на алкоголь у барах та іншої реклами спиртних напоїв – муніципальна влада запровадила низку нових правил, штрафи за порушення яких становлять від 500 до 1 500 євро. Так, крім заборони нічного продажу алкоголю в Льюкмайорі, Пальмі, Кальвії (Майорка) та Сан-Антоніо (Ібіца), запроваджено також повну заборону на вживання алкоголю на вулицях і в громадських місцях – туристи більше не зможуть випивати у парках, на узбережжі або ж гуляти вулицями з пляшкою в руці. Винятком є місця, що мають відповідну ліцензію – відкриті тераси ресторанів та барів.
Крім того, контроль посилився і за судами для вечірок, які продають алкоголь на борту. Тепер їм заборонено підпливати ближче, ніж на 1 морську милю до вказаних вище міст. У цих місцях також буде заборонена посадка та висадка пасажирів – таким чином, судна більше не зможуть забирати пасажирів на березі, щоб вони могли випивати в морі.
Балеарські острови вже давно є епіцентром нічного життя в Європі та одним із найпопулярніших «тусувальних» напрямків серед молоді та світових знаменитостей. Місцева влада сподівається, що перехід на більш відповідальну модель поведінки допоможе створити безпечну та приємну атмосферу на островах насамперед для сімей і туристів старшого віку, а також для місцевих жителів, зберігши водночас якість туризму на Балеарських островах та їхню популярність серед молодих мандрівників. Заборони діятимуть протягом 5 років, після чого влада оцінить їх ефективність і з великою ймовірністю скасує. Так, представник ради з питань туризму Балеарських островів, Луїс Помар, налаштований оптимістично: він стверджує, що закон стане непотрібним ще раніше: «через 3-4 роки, коли люди навчаться поводитися належним чином і розпрощаються зі звичкою непомірно випивати в громадських місцях».