Протягом століть Занзібар був перехрестям міжнародної торгівлі рабами та спеціями, і за архіпелаг змагалися світові держави, від персів до португальців, арабів та англійців. Століття імміграції призвели до змішування не лише мов та традицій, а ще й кухонь. Так, у регіоні з'явилася кухня суахілі: вона є сумішшю смаків банту, арабських та індійських смаків, усіх культур людей-колонізаторів.
Нічого спільного з Італією
Яка піца у своєму складі містить майонез, вершковий або плавлений сир? Навряд чи італійська, проте легко – місцева. Але це зовсім не заважає занзібарській піці бути топовим джанком фудом як серед мешканців, так і серед туристів. «Піца» насправді є посиланням на keema chapati, популярну вуличну їжу на суахілі з сусідньої Кенії, яка, у свою чергу, «народилася» з прісних коржів Індії. Локальна піца схожа на галету або ажурний млинець. Розкатане тісто посипають дрібно нарізаною цибулею, помідорами та зеленим перцем, додають ложку майонезу та соус чилі, викладають прошарок м'ясного фаршу та трикутник плавленого сиру, приправляють сіллю, перцем та ложкою ачарі – індійською маринованою приправою ачару. Потім складають кути, щоби вийшов квадрат, і все це вирушає на пательню. Коли основа стане хрумкою, її перевертають, нарізають на квадрати і викладають на тарілку. Щоб скуштувати тутешню піцу, вирушайте до Садів Фородані. Там знайдете кілька кіосків, а в одному з них готують дуже смачну версію з куркою та манго.
Ароматний та м'ясний
Вважається, що бір'яни або пілау (також відомі як плов) виникли на Індійському субконтиненті. Це страви з рису, приготовлені із сумішшю спецій, таких як мускатний горіх, гвоздика, перець, кардамон, кориця, часник, імбир та коріандр. Основна відмінність між ними полягає в тому, що бір'яни готують окремо від м'ясних страв, які зазвичай супроводжують його. Плов, з іншого боку, готується в тій же каструлі, що і м'ясо (або м'ясний бульйон), дозволяючи рису ввібрати сік. Де спробувати: заклад у Стоун Тауні, ресторан Luckmaan на Нью-Мкуназіні-роуд – це місце, де можна скуштувати ці пряні страви занзібарської кухні.
Дивовижні перші та другі страви локалів
Наїдки Urojo soup, також відомі як «Занзібарський мікс», зазвичай складаються з тарілки кислого бульйону з манго та кокосу, наповненої хрусткими бхаджі (смажена закуска, схожа на пакору), смаженою картоплею та ложкою кокосового чатні. В доповнення – м'ясні шашлички мішкакі з соусом чилі. Мариновані в суміші спецій і соусу, а потім приготовлені на грилі до досконалості, шашлички) – це всюдисуща занзибарська закуска, яку часто можна побачити в кіосках, що готується на грилі в денний час. Купуйте мішкакі просто з гриля, щоб переконатися, що вони свіжі. Продегустувати страву можна в Садах Фородані або в будь-якому іншому місці, де вони смажаться (зазирніть до кафе Mukky's, поряд із рестораном Luckmaan).
Ситні апетайзери
Кухня Занзібара багато в чому запозичена з Персії. Соуси в перському стилі, такі як баба гануш (баклажани на грилі, товчені в пюре, з додаванням кунжутної пасти, лимона, оливкової олії та спецій), часто подають як закуску (з арабськими коржиками), в дорогих ресторанах разом із фалафелем, тажинами, козиним карі та кюфтою, часто з унікальним занзібарським відтінком. Де спробувати: на комплексній вечері, яка подається в ресторані Emerson on Hurumzi's Teahouse на даху.
Що на десерт
Візьміть мандазі (mandazi) – трикутні «пончики суахілі». Це кульки з тіста, злегка підсолоджені й іноді приправлені кардамоном. Де спробувати: пошукайте вуличні кіоски у Стоун Тауні. Особливо смачні мандазі у Mukky's Cafe.
Чіпси у тутешній адаптації
Хто знав, що омлет з картоплею фрі може бути не просто смачним, а й оригінальним через свою назву на Занзібарі чіпси майай. Ці страва нічим не особлива, проте кухарі чудово поєднують її з такими добавками, як качумбарі (салат з помідорів та цибулі), соусом чилі, майонезом та/або старим добрим томатним соусом. Покуштуйте такий сніданок у Садах Фородані.