В скелястих надрах Туреччини прихована одна з найдивовижніших археологічних перлин країни – стародавнє печерне місто Кілістра, яке також називають «Малою Каппадокією» через схожість із знаменитим ландшафтом цього регіону.
Кілістра знаходиться в районі Мерам, приблизно за 50 кілометрів від адміністративного центру провінції Конья. Це унікальне печерне місто приваблює дослідників та туристів з усього світу завдяки своїй загадковій атмосфері та незвичайному походженню. Тут розташовані одні з найдавніших та найдивовижніших історичних об'єктів Туреччини – печерні житла, вирубані в навколишніх туфових скелях вмілими руками стародавніх майстрів.
Печерні будівлі мають незвичайну конструкцію: вони складаються з житлових кімнат, які оснащені особливою системою вентиляції та з'єднані між собою вузькими проходами, а також мають ніші для зберігання – своєрідні комори. Печерне місто складається з безлічі споруд: тут можна побачити не лише житлові приміщення, а й храми, склади, майстерні зброї та навіть амфітеатр.
Перші згадки про існування поселення у цих місцях сягають XIII століття до нашої ери. В античні ж часи тут розташовувалося велике процвітаюче місто, яке служило одночасно оборонним форпостом і важливим торговельно-культурним центром.
Кілістра також широко відома своїми чудовими деталізованими наскельними розписами та фресками, які й нині зберігають яскравість та барвистість, завдяки своєму розташуванню якомога далі від вітру та сонця, у глибині скельних порід.