Чеська пивна культура – новий об'єкт нематеріальної спадщини

10.02.2025

Міністерство культури Чехії офіційно внесло знамениту чеську пивну культуру до списку національних нематеріальних культурних цінностей країни. Це необхідно для подальшого подання заявки на включення давньої та унікальної традиції до Репрезентативного списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дана номінація оцінює багато параметрів, серед яких культивування землі для вирощування хмелю та ячменю, майстерність броварів та розливальників напою, його історію, рецепти варіння та пов'язані з ним звичаї.

Про пиво на території Чехії згадується ще 1088 року, а найперша відома пивоварня з'явилася вже у XII столітті. В ті далекі часи цей пінний напій був настільки популярний, що його варили практично в кожному будинку. А в XVIII столітті відомий брненський бровар Ондржей Поупе, який запропонував як основу для пива використовувати ячмінь замість пшениці, відкрив першу в Європі «Школу пивоварства».

Сьогодні в Чехії налічується понад 550 пивоварень, багато з яких було засновано кілька століть тому, а в галузі працює близько 65 000 осіб. Проте попри ці цифри, місцеві жителі дедалі частіше відмовляються від міцних напоїв і пива зокрема. За даними Чеської асоціації пивоварень, середнє споживання пива на душу населення становить 128 літрів на рік, що є найнижчим рівнем із 1963 року, менше пили тільки під час пандемії. Для порівняння, у 2009 році цей показник становив 153 літри. Багато брендів, з огляду на останні віяння, прагнуть зробити свій продукт більш екологічним. Так пиво Velkopopovicky Kozel і Gambrinus тепер не продають у пластикових пляшках. Чехія стала третьою європейською країною після Німеччини та Бельгії, яка на офіційному рівні визнала свою пивну культуру нематеріальною культурною спадщиною.

Інші новини

РЕГИСТРАЦИЯ ТУРИСТА
Ваше имя *
Поле не должно быть пустым
Электронная почта *
Поле не должно быть пустым
Введите корректный e-mail
Придумайте пароль *
Пароли должны совпадать
Повторите пароль *
Пароли должны совпадать
Телефон
Поле не должно быть пустым
Заполните поле полностью
ВОССТАНОВЛЕНИЕ ПАРОЛЯ
Эл. почта
Поле не должно быть пустым