У столиці Кенії, місті Найробі, з'явився унікальний українсько-кенійський артоб'єкт «Зерна культури», який демонструє спільні цінності обох країн. Мурал був представлений Українським інститутом спільно з агенцією Port. Над створенням стінопису працювали художники з України та Кенії: Аліна Коник, Андрій Ковтун, Нікіта Кравцов, Moha, Eliamin ink.
Як зауважили в Українському інституті, така мистецька співпраця є потужним засобом для підтримки дипломатичних відносин і зближення культур обох країн.
«Ця символічна співтворчість має на меті висвітлити альянс і взаємну вигоду українсько-кенійської співпраці на всіх рівнях: між окремими людьми, громадами, підприємствами та країнами», – підкреслили в інституті.
Артоб'єкт демонструє символи, які впродовж віків є спільними для України та Кенії – головні цінності народів, свободу, стійкість, спротив. Побачити мурал можна на будівлях за адресою: Phoenix House, L.R. НІ. 209/907, Найробі.
До речі, стінопис «Зерна культури» став завершальним у масштабному проєкті The Wall, в рамках якого серія схожих муралів-символів з'явилася у Відні, Берліні, Марселі, Брюсселі.
«The Wall – символ опору, стабільності та захисту, який відгороджує Європу від війни. Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, яка розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами», – розповіла кураторка проєкту Катя Тейлор.