У Салоніках планується масштабна трансформація мережі метрополітену. Зокрема, декілька місцевих станцій метро не лише виконуватимуть транспортну функцію, але й почнуть демонструвати багату культурну спадщину міста. Йдеться про те, що вже незабаром 5 станцій перетворять на музеї з рідкісними артефактами.
Як повідомила під час пресконференції міністерка культури Ліна Мендоні, в ході будівництва системи метро було виявлено понад 300 тисяч археологічних знахідок. Велика частина цих артефактів буде перенесена до метрополітену.
«Наявність старожитностей у контексті великого проєкту громадської інфраструктури є важливим надбанням міста», – наголосила Мендоні. Також міністерка додала, що такі археологічні дослідження є важливими, адже показують давню культуру та історію міста в понад 2 тисячі років.
Загалом археологічні знахідки були виявлені на 6 станціях метро. Зокрема, на станції Венізелос буде розташовано найбільший міжнародний археологічний об’єкт. Там археологи розкопали залишки стародавнього міста Салоніки, зокрема елліністичну дорогу, римський і пізньоантичний Декуманус і Візантійський проспект. В Агіа Софія було знайдено важливі археологічні знахідки, в тому числі залишки унікального зображення ранньовізантійського міста.
За словами міністра транспорту Костаса Караманліса, частина артефактів буде виставлена на станціях метро: Венізелоу, Агія Софія, Сінтрівані, Панепістіміо, Флемінг та Амаксостасіо Плакас.
Окрім того, як повідомила Ліна Мендоні, деякі археологічні знахідки розмістять у двох нових музеях, що побудують у Салоніках. Також буде створено окремий музей площею 5000 кв. м перед бібліотекою Салонікійського університету, де зокрема представлять ділянку декумануса протяжністю 77 метрів та римську дорогу.