Кінематографічний Париж: слідами улюблених героїв

09.09.2024

Романтичний Париж залишає незабутній слід у серці кожної людини, яка хоч раз побувала в цьому неповторному місті. Тут кожен куточок просякнутий особливою атмосферою мистецтва, любові та магії. Не дивно, що неповторна краса французької столиці надихнула не одного режисера. Складно порахувати кількість фільмів, у яких можна побачити різноманітні паризькі локації. Сьогодні хочемо познайомити вас із деякими з них.

Сад Родена з фільму «Опівночі в Парижі»

У самому центрі Парижа, між Латинським кварталом і Ейфелевою вежею, розташований приголомшливий сад, що веде свою історію з 1728 року. За майже чотири століття сад багато разів змінював своїх господарів і планування. Були в нього і роки запустіння, і неймовірного розквіту. Але саме в період життя Огюста Родена в готелі Бірона, який знаходиться на його території, сад перетворився на музей просто неба. Знаменитий скульптор розмістив тут свої роботи з гіпсу, мармуру і бронзи, а також античні скульптури з власної колекції. Сьогодні в саду органічно переплітаються епохи Людовика XIV, у вигляді готелю Бірона, модерну, представлена шедеврами Родена та сучасності. А численні квіти, дерева, чагарники, фонтани та басейни тільки підкреслюють красу і пишність цього місця. Недарма сцена в саду Родена з кінофільму «Опівночі в Парижі» – одна з найяскравіших і незабутніх. 

Магазин Shakespeare and Company з фільму «Перед заходом сонця»

Легендарний магазин був відкритий американцем Джорджем Вітменом 1951 року в серці Парижа, навпроти Нотр-Дам-де-Парі. У ньому представлені тисячі приголомшливих книг виключно англійською мовою. З моменту свого відкриття магазин відразу став центром літературного життя міста. Серед його клієнтів були Вільям Берроуз, Генрі Міллер, Джеймс Болдвін, Анаїс Нін, Хуліо Кортасар, Річард Райт і багато інших відомих особистостей. Ось уже понад 60 років у магазині панує домашня атмосфера. Антикварні меблі, килими, невеличкі письмові столи, комфортні крісла серед стелажів із книжками й навіть маленькі ліжка, на яких можна відпочити, створюють свій неповторний затишок. У Shakespeare and Company регулярно проводяться літературні вечори, чаювання та зустрічі з авторами. Звісно ж, це атмосферне місце в старовинній будівлі XVII часто можна побачити у відомих кінофільмах, наприклад, у стрічці Річарда Лінклейтера «Перед заходом сонця».

Монмартр з фільму «Амелі»

Можна сміливо сказати, що весь фільм «Амелі» присвячений саме цьому всесвітньо відомому паризькому району. У XIX столітті тут жили та створювали свої геніальні шедеври Ренуар, Модільяні, Ван Гог, Пікассо. А вечори паризька богема проводила в місцевих кабаре «Чорний кіт», «Мулен Руж» і «Моторний кролик». Церкви, музеї, площі, вулиці, сходи й кав'ярні Монмартру, закарбовані на полотнах багатьох художників, роблять його однією великою визначною пам'яткою міста. Білосніжна базиліка Сакре-Кер є одним із символів Парижа і найвищою його точкою. З її оглядових майданчиків відкривається неймовірно красивий краєвид на Париж. Прогулюючись вуличками Монмартру, можна натрапити на невеликий виноградник, який щорічно виробляє близько 500 літрів вина. А також побачити зерновий млин XIV століття, що відмінно зберігся, зазирнути в музеї Сальвадора Далі та Монмартру, відвідати цвинтар, на якому поховані Еміль Золя, Поль Гоген, Адольф Сакс, Едгар Дега, Стендаль. На галасливій площі Тетр, мистецькому центрі міста, від ранку до вечора художники малюють портрети й карикатури, грають вуличні музиканти та продаються сувеніри.

Площа Згоди з фільму «Диявол носить Прада»

Одна з найпопулярніших площ Парижа розташована в центрі міста між Єлисейськими полями та садом Тюїльрі. Створена вона була 1755 року на замовлення короля Людовика XV у формі правильного восьмикутника, в кутах якого розташовані статуї, що символізують найбільші міста Франції – Ліон, Брест, Бордо, Руан, Марсель, Нант, Лілль і Страсбург. Колись ця площа вважалася найкривавішою в країні. Після падіння Бастилії, на її бруківці з'явилася гільйотина, де було страчено короля Людовика XVI, королеву Марію-Антуанетту, революціонерів Робесп'єра, Дантона та сотні інших людей. Попри бурхливі події впродовж століть, сьогодні площа Згоди вважається найкрасивішою в Парижі та другою за величиною в країні. Прикрашає її 23-метровий Луксорський обеліск із рожевого граніту, подарований Франції 1836 року єгипетським правителем Мехметом Алі. По обидва боки від обеліска розташовані знамениті дев'яти метрові фонтан чотирьох річок і фонтан морів із неймовірно красивими скульптурами. Саме в один із них героїня фільму «Диявол носить Прада» викидає своє колишнє життя.

Локації із серіалу «Емілі в Парижі»

Зйомки культового серіалу Netflix проходили практично по всьому Парижу. Багато визначних пам'яток потрапили в кадр разом з головною героїнею. Монументальна будівля з грецькими колонами й римським куполом у стилі неокласицизму була зведена 1790 року на місці старовинної зруйнованої церкви Святої Женев'єви. Після французької революції її було перейменовано на Пантеон – «Усипальницю великих людей країни». Тут знаходяться гробниці з прахом Вольтера, Руссо, Гюго, Золя, П'єра і Марії Кюрі та багатьох інших знаменитостей. Усередині храм прикрашений барельєфами, художніми розписами та скульптурами. Ще одну чудову локацію можна побачити у фільмі – це Люксембурзький сад. Мальовничий парк був закладений ще в XVII столітті, як приватний сад Марії Медичі. На 24 гектарах розташовані доглянуті дерева, чудові клумби з квітами, галявини, скульптури, ставки й один із найромантичніших фонтанів міста. Також складно пройти повз красиву площу Валуа і міст Пон-Неф, що знаходиться за нею, який було відкрито ще в XVII столітті. Сьогодні цей унікальний арковий міст вважається одним із символів Парижа.

Базиліка Сакре-Кер із фільму «Джон Вік 4»

У найвищій точці Парижа, на пагорбі Монмартр розташована білосніжна базиліка Сакре-Кер або, як ще її часто називають, «базиліка Святого Серця». Це улюблене місце численних гостей міста і один із впізнаваних символів французької столиці. Побудований храм був на кошти городян у пам'ять про жертв франко-прусської війни. За задумом архітектора, як символ злагоди й толерантності, у вигляді будівлі поєднуються різні елементи готичної, візантійської, ренесансної та романської архітектури. Будівництво базиліки тривало майже 40 років, а офіційне відкриття відбулося тільки 1923 року. Її купол видно практично з будь-якої точки міста, а дзвін діаметром 3 метри та вагою майже 19 тонн є найбільшим у Парижі. Піднятися до храму можна або на фунікулері, або сходами та насолодитися неймовірними краєвидами на місто і його околиці, що відкриваються зверху. Саме на цих знаменитих 237 сходинках, що ведуть до базиліки Сакре-Кер, знімали фінальну битву в блокбастері «Джон Вік 4».

Інші новини

РЕГИСТРАЦИЯ ТУРИСТА
Ваше имя *
Поле не должно быть пустым
Электронная почта *
Поле не должно быть пустым
Введите корректный e-mail
Придумайте пароль *
Пароли должны совпадать
Повторите пароль *
Пароли должны совпадать
Телефон
Поле не должно быть пустым
Заполните поле полностью
ВОССТАНОВЛЕНИЕ ПАРОЛЯ
Эл. почта
Поле не должно быть пустым