Йорданія буквально всіяна унікальними природними перлинами, історичними скарбами та архітектурними шедеврами, які визнані пам'ятками ЮНЕСКО. А нещодавно список об'єктів Світової спадщини поповнило дивовижне село Умм-ель-Джималь, яке ще називають «чорним оазисом». Міністр туризму та старожитностей країни назвав таке рішення «великим досягненням» для Королівства.
Село Умм-ель-Джималь розташоване в пустельному регіоні на півночі Йорданії. Це поселення є унікальним археологічним об'єктом, відомим численними чорними вулканічними породами та базальтовою архітектурою, що вирізняє його серед інших історичних місць. Умм-ель-Джималь виникло приблизно в I столітті нашої ери у набатейський період, а згодом перетворилося на важливий військовий і торговий пункт за часів Римської імперії.
Однією з головних особливостей села є його складна система водопостачання, що включає численні резервуари та канали, які забезпечували воду для жителів у пустелі. Окрім того, тут дуже добре збереглися башти, резервуари для води, житлові будинки, які чудово демонструють, як жили люди в цьому регіоні понад тисячу років тому. Споруди були побудовані з базальтового каменю, відомого своєю стійкістю до суворих погодних умов, що пояснює їхній чудовий стан навіть сьогодні. Також у селі збереглися давні написи та християнські церкви, які свідчать про поширення християнства в цьому регіоні в пізньоантичний період.
Сьогодні село Умм-ель-Джималь є важливим свідком розвитку цивілізацій на перехресті торгових шляхів між Середземномор'ям та Аравійським півостровом. Це місце буде цікавим для туристів, археологів і дослідників, які прагнуть зануритися в давню історію Йорданії.