Унікальна 1600-річна базиліка, розташована в районі Ізнік в Бурсі, незабаром буде доступна для віртуальних відвідувань з використанням технології доповненої реальності.
Виявлена у 2015 році стародавня базиліка викликала справжній фурор у світі науки й навіть увійшла до десятки найзначніших світових відкриттів. Як виявилося, храм належить до рідкісного різновиду ранньохристиянської архітектури, присвяченої Святому Неофіту Нікейському. Внаслідок сильного землетрусу, який стався у VIII столітті, храм затонув.
Кілька років тому унікальна базиліка перетворилася на підводний музей для дайверів, проте незабаром її можна буде «відвідати», не занурюючись під воду. Завідувач кафедри археології Університету Улудаг в Бурсі (BUÜ), професор Мустафа Шахін, який раніше керував розкопками в цій місцевості, підкреслює, що завдяки технології доповненої реальності – «метавсесвіту», відвідування туристами затопленої базиліки, а також інших значущих й важкодоступних культурних об'єктів Туреччини стане більш простим та зручним.
Проект з перенесення даних, отриманих у результаті розкопок у віртуальний світ, буде здійснюватися у рамках партнерства між Центром археологічних досліджень і прикладних розробок BUÜ та технологічною фірмою. Як тільки технічні роботи будуть повністю завершені, охочі зможуть відвідати стародавню базиліку, що знаходиться на дні озера Ізнік за допомогою окулярів віртуальної реальності.