Столиця Фінляндії вперше очолила список 40 найкращих екологічних туристичних напрямків світу у рейтингу Global Destination Sustainability Index (GDS-Index). Цьогоріч Гельсінкі визнано провідним екологічним містом для сталого туризму. Впродовж кількох років рейтинг стабільно очолювало шведське місто Гетеборг. Проте у 2024 році загальна оцінка фінської столиці зросла до 92,43 бала зі 100 (було 90,49), і таким чином місто посіло перше місце у списку кращих екологічних напрямків.
Впродовж останніх років Гельсінкі демонструє активну екологічну політику, розробляє амбітні стратегії сталого розвитку та впроваджує ефективні новації у сфері клімату. Зокрема, однією з головних цілей міста є досягнення вуглецевої нейтральності до 2030 року. На сьогодні вже понад третина автобусного транспорту електрифікована, а трамвайну мережу планують розширити ще на 30 кілометрів. Високі стандарти енергоефективності впроваджуються в будівництві та енергопостачанні, а місцеві підприємства активно підтримують екологічні практики. Також Гельсінкі впроваджує заходи для зниження викидів у туристичному секторі, підтримуючи місцеві бізнеси та співпрацюючи з іншими містами.
Крім екологічних досягнень, фінська столиця може похвалитися й масою інших принад, які роблять її дуже привабливим туристичним напрямком. Місто приваблює туристів своєю неповторною скандинавською природою, численними парками, чистими водоймами та архітектурними пам'ятками. Серед історичних і релігійних скарбів, які варто побачити, – Кафедральний собор, церква Темппеліаукіо, фортеця Суоменлінна, пам'ятник Сібеліусу, міський історичний музей і сучасні музеї на кшталт Kiasma.
У цілому, до рейтингу Global Destination Sustainability Index (GDS-Index) потрапило 40 міст світу, які визнані кращими напрямками сталого туризму у 2024 році. У першій десятці опинилися наступні міста:
- Гельсінкі, Фінляндія;
- Гетеборг, Швеція;
- Копенгаген, Данія;
- Берген, Норвегія;
- Орхус, Данія;
- Бордо, Франція;
- Сінгапур;
- Осло, Норвегія;
- Белфаст, Північна Ірландія;
- Сідней, Австралія.