Рівень щастя населення країни красномовно свідчить про її соціально-економічний добробут, тому вже котрий рік дослідники британського Інституту якості життя складають рейтинг найщасливіших міст на земній кулі. Зокрема, до уваги беруться такі показники, як задоволеність мешканців політичною системою, доступність освіти, стан довкілля й транспортної інфраструктури, наявність зелених зон, природні умови, схильність до катаклізмів і багато іншого, що впливає на відчуття щастя, комфорту та задоволення життям громадян.
Цього року ретельного аналізу зазнали 250 міст світу, які за підсумками були розподілені за трьома категоріями: золота, срібна та бронзова. «Золота» удостоїлися 37 міст, більшість з яких знаходяться в Європі. Так, список найщасливіших очолив Орхус, друге за величиною місто Данії та культурна столиця області Ютландія. Це не стало несподіванкою, адже скандинавські міста практично завжди перемагають у подібних рейтингах – їхнє лідерство зумовлене розвиненим соціальним захистом, мінімальним рівнем корупції та як наслідок високим рівнем життя населення. На другому місці опинився швейцарський Цюріх – одне з найдорожчих міст світу, а на третьому – столиця Німеччини, величний Берлін. За ними йдуть Гетеборг (Швеція) та Амстердам (Нідерланди). Також у «золотій» категорії неєвропейських міст відзначилися Брісбен (Австралія), Осака (Японія), Крайстчерч (Нова Зеландія), Сінгапур, Сеул (Південна Корея) та Оттава (Канада).
«Сріблом» були нагороджені 63 міста – зокрема, до рейтингу окрім міст Західної та Північної Європи, що вже міцно влаштувалися там, увійшли Мельбурн (Австралія), Тайбей (Тайвань), Єрусалим і Тель-Авів (Ізраїль), Токіо (Японія), Веллінгтон (Нова Зеландія), Бостон (США) та інші.
І, нарешті, «бронзу» здобули близько 150 міст – їхнім місцевим муніципалітетам ще є над чим попрацювати, проте тенденція не може не тішити. Серед міст цієї групи – Куала-Лумпур (Малайзія), Валенсія та Барселона (Іспанія), Верона (Італія), Тулуза (Франція), Ханья (Греція), Подгориця (Чорногорія), Стамбул (Туреччина) та інші. Цікаво, що до списку щасливчиків увійшли відразу три турецькі міста – крім Стамбула, який посівши 197-е місце, увійшов до категорії «бронзових» міст, також «засвітилися» курортні Ізмір та Анталія.
На жаль, Україна цього року не увійшла до рейтингу країн із високим «індексом щастя». Це безпосередньо пов'язано як з об'єктивними економічними та політичними причинами, так і з тим, що триваюча війна, без сумніву, не залишає приводів для радості.